| ionutz2001 a întrebat:

Dati-mi si mie exemple de exercitii de logica... amuzante daca stiti.winking FUNDA!

3 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

1. După care luptă a murit Mihai Viteazul?
După ultima lui luptă.

2. Până unde intră un iepure în pădure?
Până la jumătate, că de-acolo iese.

3. Când avortează o cloşcă?
Când îşi abandonează ouăle.

4. Când este o găină mai grea?
Când e cocoşul pe ea.

5. Care e principalul motiv al divorţului?
Faptul că te-ai căsătorit.

6. Unde a fost semnată Declaraţia de Independenţă?
În josul paginii.

7. Cum se spune corect: pană de vulpe "în pălărie" sau "pe pălărie"?

8. Cum poate rezista un om 10 zile fără să doarmă?
Simplu: doarme noaptea.

9. Dacă 10 bărbaţi au construit un zid de 10 metri într-o zi, la 2 bărbaţi cât timp le trebuie să-l construiască?
Nici un timp. Zidul a fost construit de ceilalţi 10 bărbaţi.

10. Ce nu poţi mânca niciodată la micul dejun?
Prânzul sau cina.

11. Dacă arunci o piatră roşie într-o mare albastră, în ce se va transforma piatra?
Simplu: într-o piatră udă.

| xSebyx a răspuns:

Salut! Sudoku/X&0/rebus...daca nu, intra pe site-uri si fa-ti test IQ!