| djacido a întrebat:

Salut.De unde as putea lua niste variante de Teste PISA la romana? Multumesc. (Fundytza)

Răspuns Câştigător
| jojobg a răspuns:

Din culegerea de teste care in mod normal ar fi trebuit comandata de profesor sau profesoara de limba si literatura romana
http://www.model-de.ro/....../index.php

2 răspunsuri:
| Natassha a răspuns:

Stai asa, anonimule, cum adica din 40 de variante una o sa se dea maine, eu am lucrat de la mai multe edituri, si, nu inteleg la ce te referi, tu de unde ai scos-o si pe-asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai culegerea de teste nationale?
se explica ft bine acolo si are 40 de variante din care una cred ca o sa fie la examen, eu le-am terminat de rezolvat.