| brunosmihai a întrebat:

Salut! Deci am absentat de la scoala altfel si am depasit 20 de absente si dirigina a zis ca imi trimite o instiintare acasa. Are cineva idee cam in cat timp ajunge instientiizarea la domiciliu? ^^

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine crezi ca stie cand iti vine tie „instientizarea" acasă?

| Violleta2022 a răspuns:

Conform legii, la fiecare 10 absente se scade un punct la purtare
Cum tu ai peste 20 de absente, parintii trebuiesc instiintati de diriginta si nota scazuta la purtare, acum avand probabil 7.

| Anonimul151 a răspuns:

Depinde. Cel mai probabil în câteva zile. Însă părinții, în cazul în care ești minor tot vor afla numărul absentelor și faptul că ai nota scăzută la purtate cu 2 puncte.
Dacă continui să îți faci absențe, următoarea dată nu îți mai trimite înștiințare, ci direct Protecția copilului dacă ești minor.