| PROdavid a întrebat:

Salut, deci anul care vine intru in clasa a 12a si trebuie sa ma gandesc la ce facultate vreau sa urmez, dar nici o idee n-am, tot ce stiu este ca urasc matematica. Sincer mie imi place mai toate si sunt bun la orice lucru imi aduce satisfactie. Materile preferate istoria geografia engleza romana"relativ" economia,. poate puteti deduce voi o facultate potrivita mie."sunt destul de lenes"

Răspuns Câştigător
| shhadow a răspuns:

Ai putea opta pentru stiinte politice...

4 răspunsuri:
| Coco2730 a răspuns:

Asta cu lenevia nu e foarte bine, fiindca nu stii ce iti place. Din cate inteleg, ai fi un bun politician, deci ce zici de o facultate de stiinte politice?

| Sanela a răspuns:

O facultate de psiho?

| PROdavid explică:

O idee buna cu stiinte politice.Cat despre lenes adica nu imi place sa invat dar sunt o persoana foarte activa.

| Anne0908 a răspuns:

Daca te descurci destul de bine cu sportul,istoria si romana (gramatica) poti sa optezi pentru academia de politie, daca iti place economia si istoria, romana poti opta pentru facultatea de drept.La facultatea de drept faci 2 facultati intr-una.Devii avocat si dupa 9 ani poti sa te faci politist.Poti sa faci facultatea de litere romana -engleza.Dar toate aceste necesita munca multa. Daca esti lenes nu poti sa faci prea multe in viata. Sper ca te-am ajutat.