| blaablaablaaa a întrebat:

Salut, deci azi am plecat de la ultimele doua ore cu prietena mea si nu ne-a lasat sa iesim directoarea prin fata iar noi am iesit prin spate laughing Ideea e ca am plecat de o gramada de ori fara sa stie ea si diriga ni le motiva, dar ma rog laughing Ideea este daca vaca asta de directoare ne poate scadea un punct la purtare pentru ca am plecat de la 2 ore.?

6 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Ii spui si tu ca va durea foarte tare burta si nu avea cine sa vina dupa voi. rolling on the floor

| Msh13 a răspuns:

Hmm directoarea are functia cea mai inalta, ar putea sa va scada, dar nu ati facut o fapta asa grea sa se ajunga la puncte scazute la purtare, parerea mea big grin funda?

| KodrutZ a răspuns:

Diriga ar trebui data frumos afara iar "vaca asta" ar trebui sa va scada vreo trei puncte la purtare si chemat parintii. Va poate scadea cite puncte vrea muschiu' ei. Regulamentul ala intern al scolii are si el un rost... si nu ar trebui sa il stie doar profesorii. Si mai ales sa il respecte.

| Vilcan_Eduard_1999 a răspuns:

Da poate, daca afla ca voi ati chiulit pentri ca scaderea notei la purtare se face intr-un consiliu

| Raluu21 a răspuns:

La cate are pe cap directoarea pana maine o sa si uite laughing un punct la purtare se scade abia la 10 abs nemotivate
Ai grija data viitoare cand chiulesti pe unde o iei ca sa nu i faci probleme dirigai daca tot e asa de treaba si iti motiveaza abs :*

| Claudiu120719 a răspuns:

Da, va poate scade puncte la purtare caci ati lipsit fara un motiv, o cauza sau un argument concret pur si simplu nu ati avut chef de ore si ai chiulit, cat despre ce practica diriginta voastra este chiar grav caci va obisnuieste asa si nu este deloc bine.
Nu o sa-si bata capul directoarea cu voi caci sigur are multe pe cap si crezi ca ii pasa de doi tanci care chiulesc mereu dar ai grija ca obiceiul asta sa nu devina prea frecvent ca o sa ai probleme cu el in viitor.