| Pavaloaie_Lucian_1994 a întrebat:

Salut, deci sa as dori sa va adresez urmatoarea intrebare:
Sunt clasa a IX-a, si la inceputul anului am facut marea greseala sa aleg ca limba moderna 2 franceza, ar fi vreo sansa sa pot alege la anul( clasa a X-a ) germana ca a doua limba moderna?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Daca mai sunt colegi in clasa cu tine care fac germana atunci da, desigur, poti sa faci cerere sa te muti in grupa 2.
(Asa suntem noi in clasa la mine.Grupa 1 Franceza -14 Grupa 2 Germana-9)
Nu stiu cum e la voi. Daca esti singurul din clasa care face germana atunci o sa fie greu, poti face cerere la director sa faci germana cu o alta clasa care o are ca limba moderna 2, ceea ce nu este convenabil dar este o solutie.
Repet, daca cineva din clasa ta face germana si sunteti mai multi atunci nu este o problema sa te muti.

| Pavaloaie_Lucian_1994 explică (pentru RainmakerX):

Face cineva germana din clasa dar doar un coleg deci totusi sunt sanse?

| RainmakerX a răspuns (pentru Pavaloaie_Lucian_1994):

Da,sunt sanse destul de mari.O sa faci germana cu cei cu care face si el banuiesc.Nu vad care ar fi problema.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să depui o Cerere la Secretariat, Cerere în care să soliciţi schimbarea limbii moderne 2 şi transferarea în grupa de Germană happy

Toate cele bune.