| AndreiStefan62626363 a întrebat:

Deci, sa incepem cu inceputul. Eu sunt Andrei, am 16 ani si sunt clasa a10a. Eu din clasa a1a pana in a3a, eram foarte dedicat scolii, doar ca, din a4a, ceva s-a rupt, nu mai aveam chef de teme, de nimic, si nu mi-am mai batut capul, la ore eram prezent doar sa scriu dp tabla si atat, nu m-a mai interesat, dupa am avut un timp in care am vrut sa ma dedic iar scolii, doar ca nu am mai putut intelege si uite asa am ajuns in clasa a10a, fara sa stiu notiuni din clasa a4a+. Acum întrebarea este, cum fac sa recapat acele notiuni pierdute, ca sa ma pot descurca cu exercitiile de la liceu pentru ca efectiv nu înțeleg nimic la liceu si asta din cauza ca nu am fost atent in generala? Vreau sa iau macar un 5 la bac, atat, am incercat sa-mi iau culegeri din clasele mici, dar nu inteleg nimic, parca sunt batut in cap, si probabil sunt, dar nu mai exista nici o sansa? Spuneti-mi daca mai este una, dau funda.

Răspuns Câştigător
| LupulCarpatic a răspuns:

Păi în primul rând trebuie sa te meditezi și dacă vrei sa recapeți ce ai pierdut trebuie să înveți foarte mult mai ales în vacanțe

1 răspuns:
| marevna13 a răspuns:

Eu zic sa faci meditatii.