| apol04 a întrebat:

Salut! Din motive pers am ajuns la varsta de 18 ani sa intru in clasa a 9a.
Din cauza absentelor am ramas repetent
Acuma la varsta de 19 pot sa repet clasa a 9a sau trebuie sa ma inscriu la fara frecventa?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti continua la forma cu frecventa la zi, avand in vedere ca ai depsit varsta clasi cu mai mult de 3 ani.
Poti face liceul la una din formele cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil sa te mai poti inscrie la liceu, curs de zi!
Tu ai o singura solutie: sa faci liceul numai al SERAL, clasele 9-13, fiindca este 1 an mai lung la seral, deoarece se fac numai 4 ore in fiecare seara, timp de 13 ani.

| LisaJulie a răspuns:

Nu pot, in schimb poti sa faci liceu la seral, e singura ta solutie

| Cipi1212 a răspuns:

Cred că la seral.