| 5minds a întrebat:

Salut! Doresc sa-mi schimb profilul de liceu de pe real pe uman, liceul la care ma aflu are doar profil real, precizez faptul ca sunt clasa a 11 a.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile se pot realiza numai in vacantele de vara, inainte de inceperea anului nou scolar!

Crezi ca-ti convine sa te muti taman inainte de-a 12-a cand dai BAC-ul la materii pe care nu le-ai facut tot liceul?

| sierra1 a răspuns:

Succes dar cererea o depui la secretariat la școala ta, nu aici

| ingridschneider a răspuns:

Cred că trebuie să finalizezi anul școlar în curs ca să te poți transfera. Pe profil uman faci cu totul alte materii față de real (faci științe, literatură universală, latină, spaniolă, cultură anglo-saxonă, sociologie), materii pe care la real nu le studiezi și pentru care ai de susținut diferențe. Încearcă la secretariat și vezi ce răspuns primești și de acolo.