| subcarpatii a întrebat:

Salut.Dupa terminarea facultatii de farmacie (UMF Tg Mures) ce alte oportunitati as avea in afara de deschiderea unei farmacii?

2 răspunsuri:
| Inure a răspuns:

Poti fi farmacist in laborator, adica sa descoperi/testezi medicamente sau poti fi reprezentat la o firma de medicamente/cosmetice/orice se savarseste chimic.

| BiuL a răspuns:

Sa lucrezi intr-o farmacie deja deschisa... sau intr-un laborator unde se creeaza medicamente, stiu eu antibiotice Iasi sau produse cosmetice.