| anonim_4396 a întrebat:

Salut eu dau bacu in 2013 si il dau la biologie,romana, matematica nu am vrut la profilu asta dar asa am cazut si am vrut sa ma transfer da nu mi-au acceptat.Eu nu stiu cum am sa invat la romana si biologie atat deoarece invat cuvant cu cuvant si nu pot altfel plus ca imi ia ffffff mult timp.Voi cum ati reusit sa invatati la romana atat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citeste textele cu atentie si invata conceptele si notiunile de teorie literara. nu ai nimic altceva de invatat. comentariile acelea pe care le citesti sunt si ele facute de cineva. l poti face si tu.
asa se invata la romana, citind si intelegand. si nu pe de rost

2 răspunsuri:
| Wesson a răspuns:

Este foarte usor, trebuie sa iti placă această materie, trebuie sa te duci la cineva care să te facă să iubești acest obiect școlar, căci dacă înveții cu drag și entuziasm poți să înveți tot și să înveți la perfecție.

| Bogdean a răspuns:

Aprob ce a zis TrooololololololoJR