| Belingot a întrebat:

Salut, eu pe lista de admitere daca am pus un singur liceu unde vreau sa merg și nu voi intra la el, ce se va întâmpla? Dirigintele meu mi-a spus că dacă nu intru o sa mă duc în Etapa a doua, este adevărat?

6 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

O sa ramai nerepartizat. Am vazut la stiri anul trecut. Si daca te inscrii in toamna, s-ar putea sa mai gasesti locuri doar la profesionala.

| isemilia a răspuns:

Da. De ce nu ai pus mai multe? Te transferai dupa...

| Belingot explică (pentru isemilia):

Am pus 1 liceu deoarece este singurul liceu aproape de mine, restul sunt la 12-13 km distanță și îmi e greu in fiecare zi să mă duc

| isemilia a răspuns (pentru Belingot):

Dar nu puteai gasi unul cu camin? Ar fi fost mai simplu asa. Cum crezi, tu stii ce e mai bine

| Belingot explică (pentru isemilia):

Nu mă duc eu la cămin să mă trezesc cu șobolanii pe mine

| isemilia a răspuns (pentru Belingot):

Oricum era prea tarziu sa modifici, spusesem doar ca era o varianta. Daca ai trecut acel liceu si doar acel liceu poti doar sa speri ca intri la el.