| Marck85 a întrebat:

Salut.
Eu sunt in clasa 9-a si vreau sa stiu cate ceva de Bacalaureat.In fond tot ce aud este faptul ca el reprezinta examenul final al liceului, si consta in mai multe probe. Ce nu stiu eu se refera la faptul ca desi se vorbeste de materii ce vor fi testate nu se specifica din an liceal vor apartine. Spre exemplu proba la Lb.Romana.Eu va trebui sa ma pregatesc dupa programa din clasa a 12-a sau dupa toti anii de studii liceale?
Ms.anticipat de raspuns!

Răspuns Câştigător
| claudia_7744 a răspuns:

Dupa toti anii:p adica in clasa a11 si a 12 se cam repeta niste chestii or sa fie cateva comentarii.si alea sunt km din toti aniitongue! tresa stii definita la toate speciile literare cel putin noua asa ne zis profuchatterboxsi oricum stai linistitat o sa ai timp sa te pregatesti pentru bac din a11atongueau grija si profesorii de astatongue! acum nu stiu ce sati zic nu vezi ca se schimba probele d la an la anstraight facela unii le da intr-un fel la altii altfel.oh go on nu se mai hotarasc o data si astia din ministrstraight face si cu 9 cls la generala e o prostiestraight faceoh go on

2 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Examenul de bacalaureat tot a suferit modificari anii astia, pana vei ajunge tu in clasa a12a sunt sigura ca vor mai fi si alte modificari. Si mai mult ca sigur nu va mai fi aceiasi bibliografie si nici aceleasi opere.
Operele nu sunt numai din ceea ce studiezi in clasa a12a, dar oricum vei sti care sunt din timp si vei avea timp sa te pregatesti. La fel e si la matematica de ex. e ceea ce faci in toti anii, la Istorie este numai materia de cl a 12a, istoria romaniei.

Asa ca tu ia si invata, nu te mai gandi la asta ca oricum se va schimba.

| Marck85 explică:

Mdaaa...ms de raspunsuri...si intr-adevar e de gandit la ce fac astia din minister de modifica mereu desfasurarea.