| ABCD122 a întrebat:

Eu vreau sa intru la un liceu cu media de admitere 8, 66.
Daca iau in examene notele potrivite si imi iese media de admitere fix 8, 66, am șanse sa intru?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai de unde sti daca si anul acesta o sa fie tot 8, 66 ultima medie de admitere in liceul respectiv sau o sa fie mai mare sau mai mica, nu este aceeasi in fiecare an.
N-avem de unde sti ce sanse ai. Daca vrei neaparat la liceul respectiv il vei trece la optiunea 1, indiferent ce medie de admitere vei avea si poate ai noroc.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU avem de unde să GHICIM!

Media de admitere depinde de localitate/liceu/profil/specializare!
În general, variaţia este de +/- 0, 5 p până la 1 p faţă de mediile din anul anterior.

Toate cele bune!

| alexandrualind a răspuns:

Posibil

| xDragosel007 a răspuns:

Da ai sanse, dar foarte mici sub 30 % sa intri, depinde daca liceul are multi studenti si multe locuri, iar daca are multe locuri si studenti care vor sa intri mai putini. Da ai sanse!

| hasiramasenju a răspuns (pentru xDragosel007):

De ce sunt sub 30%? Generatia din prezent este mai slaba decat cea de anul trecut deci cred ca are cam 80% sanse

| CetateanulFrantuzit a răspuns:

Incearca s-o scoti 8, 69 ca e nr magic