| Bashiix3 a întrebat:

happy

Sunt pe clasa a 8-a si dupa cum bine stiti. trebuie sa aleg un profil la care voi merge. M-am gandit la profilul Economic. As vrea sa imi dati cat mai multe informatii: orar, teze, bac, usor/greu, etc. happy

- Multumesc. Dau "Fundita"

Răspuns Câştigător
| LoveMary1997 a răspuns:

Profilul economic este destul de usor. Spun asta deoarece sunt eleva la un liceu cu un profil economic. Sunt clasa a9a, si cat de cat m-am acomodat. Te sfatuiesc sa alegi un liceu cu program de dimineata, deoarece asa ai timp de teme, invatat si de tine. :* Bac-ul il dai la mate, romana, geografie/logica/istorie, franceza/engleza. Teza dai la mate, romana si o limba straina. In clasa a 9a ai practica, si in clasa a11a daca nu ma insel. Ai materii noi, numite module, ca de exemplu : Calitatea produselor si serviciilor, patrimoniul intreprinderii(contabilitate). Fundita? big grin

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă înveți, nu este atât de greu.
www.edu.ro
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| TheSmith a răspuns:

Daca nu te impaci cu matematica evita economicul...o sa faci marketing, economie, studiul calitatii produselor si serviciilor, contablilitate... orar foarte incarcat, bac-ul depinde de tine!

| gmbod1 a răspuns:

Nu este cine stie ce greutate doar nu esti la liceul militar tezele sunt diferite de profl ca are si el mai multe dar in general sunt intre mediu/greu dar iesi cu meserii destul de bune de acolo daca urmezi o facultate buna dupa BFT!