| FocusMood a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi pentru bac? Cum sa invat, mici trucuri, chestii... big grin
Dau la romana, istorie, engleza si geografie
Cum sa invat mai usor, ce e mai important...

1 răspuns:
| Mirke a răspuns:

Faci rezumate pe hartie, scoti ideile principale in scris, subliniezi, colorezi, apoi dezvolti ideile, adica mai pui si de la tine, asa intelegi mai usor si retii! mai poti face asocieri logice, cu ceea ce cunosti deja, sau poti folosii mirosuri diferite la idei diferite, poti folosii toate parfumurile pe care le ai, asa poti asocia peste 1000 de mirosuri diferite, oricand iti poti aminti de o anumita situatie sau loc dupa mirosul reintalnit dupa foarte multi ani, este un caz bine studiat!