| ZeroȘapteOpt a întrebat:

Salut! Îmi trebuie foaia matricola de la profesionala la care am fost ca să ma înscriu la liceu la fără frecventa, dar eu am abandonat în clasa a 10a prin februarie... cum as putea trece asta în cerere?
Și ce altceva mai trebuie scris în ea?

2 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

Întreabă la secretariatul liceului unde ai fost sau unde vrei să mergi.

| ioana748 a răspuns:

Cererea va fi scurta si la obiect, pentru eliberarea foii matricole.
Nu trebuie scrisa povestea vietii in ea.
In orice context ai fi avut nevoie de dovada studiilor, oricare ar fi fost acestea.
Cu siguranță te indruma cei de la secretariat.
Mult succes,