| Dfghhghu a întrebat:

Salut! In iulie dau bacul, vreau sa dau bacul la informatica (sunt pe mate info), stiu programare, rezolv probleme de informatica cu vextori, matrici etc, dar cand vine vorba de backtracking si grafuri fie ele orientate, neorientate sau arbori sunt praf. Credeti ca am sansa sa iau nota mare la bac sau ar trebui sa incep sa ma axez pe biologie?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde ce intelegi prin nota mare. Aproape mereu s-a dat si backtracking la bac la info. Eu zic ca ai timp destul sa intelegi cum trebuie backtrackingul.

| Dfghhghu explică:

In ultimele zile ma simt foarte prost si stresat, poate si din cauza programului, vreau sa merg la olimpiada la cc#, mai am si atestatul de info de dat, sa ma pregatesc si la mate unde app ma descurc, si la romana, si de asta am pus aceasta intrebare