| Vladix22 a întrebat:

Salut, in urma cu 3 ani eram clasa a6a in Romania, dar am plecat in Franța. Normal ar fi trebuit să fiu clasa a9a (la liceu) in Romania. Acum daca vreau sa mă întorc în România la liceu trebuie sa dau decât examenul sau mai trebuie și alt ceva, că media din 5-8 nu o am...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu te poti intoarce la liceu, daca tu nu ai facut scoala din clasa a VI-a, fiind nevoit sa o reiei exact de unde ai lasat-o, indiferent ca acum ai 15-16 ani.

| anageorgiana a răspuns:

Daca in Franta nu ai facut nici o clasa atunci vei fi din nou clasa a6a.

| Vladix22 explică (pentru anageorgiana):

Am făcut clasa 5/6si acum a7.a

| anageorgiana a răspuns (pentru Vladix22):

Depinde de scoala la care mergi cel mai bine te.ar lamuri un director daca si cum accepta.

| Vladix22 explică:

Când am ajuns în Franța am refăcut clasa -5a a-6 și a-7s