| Aditzu736 a întrebat:

Salut, inainte de a da un examen de diferenta pentru transfer pe alt profil la liceu, profesorul examinator este obligat sa-mi dea o schema cam din ce ar trebui sa invat inainte cu 3 zile inainte de diferenta? Eu asa stiam, vreau sa stiu sigur, dau funda, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| iMihai98 a răspuns:

Salut, profesorul nu este obligat sa iti ofere nimic, te sfatuiesc ca la inceputul vacantei de vara sa te duci la secretariatul scolii unde vrei sa te duci, ii spui cum sta treaba si o sa iti spuna ce trebuie sa dai, nu te sfatuiesc da inveti cu 3 zile înainte, poti da chiar mai multe examene si nu o sa poti invata la toate si nu o sa iei media minima (6), totusi poti sa cauti si pe net, eu vreau sa trec de pe economie pe filologie si o sa fiu obligat sa dau diferenta la latina (posibil si alte materii daca asa decide scoala)

Funda?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profesorul nu este obligat sa-ti dea nimic, examenele de diferente se sustin din intreaga materie.