| vxangeldust a întrebat:

Salut, intrebarea mea e scurta: poti face orice facultate indiferent de profilul liceului la care ai fost? am tot auzit ca daca mergi la profil de mate info ai mai multe ramuri de facultati si chestii, dar daca urmezi un profil de filologie nu ai aceeasi posibilitate de a merge la orice facultate preferi?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti candida la orice facultate, ca vei putea urma depinde de reusita la admitere.

| LisaJulie a răspuns:

Ba ai dar trebuie sa te pregătești intens la materiile pentru care dai admiterea dacă dai! De exemplu trebuie sa mergi la pregătire la matematica, fizica, informatica, chimie sau biologie pentru ca nu mai faci aceste materii din clasa a-11-a dacă vrei sa urmezi o facultate care are legătură cu aceste materii

| KovacsB a răspuns:

Poti sa te duci unde vrei dar cu matematica de la filologie nu o sa te descurci. Doar ca curiozitate absolventii de la sava stiau si ceva matematica care se preda in semestrul 1la facultatea de matematica din cadrul unibuc.
Adica chestii sf chiar si pentru cei care termina la mate -info