| JimmyJump1 a întrebat:

Salut.La a doua compunere,cea cu scriitorul contemporan,eu i-am pus acestuia un nume random, inventat pe moment.Credeti ca imi poate depuncta lucrarea? La pregatire a facut o compunere asemanatoare, iar profesoara a zis ca trebuie sa pun un nume scriitorului. Oare poate sa imi anuleze lucrarea considerandu-se semn?

Răspuns Câştigător
| sweetpeppers a răspuns:

Am verificat baremul si nu este pus in evidenta nimic de genul: numele autorului. Ai putea sa il numesti si X. Nu te-ar depuncta. Daca ai dat un nume real, cum ar fi Cartarescu, e la fel de in regula. Baremul nu priveste asa ceva. Atata timp cat ceea ce ai scris are sens si respecta regulile gramaticale si logice, poti sa stai calm(a). E foarte bine ca i-ai pus nume, sunt altii care nu au facut-o. Felicitari! Si succes in continuare!