| EffieStone a întrebat:

La ce universitate de medicina se admite fara ca sa fie vreun examen de sustinere?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In toate Universitatile de Medicina si Farmacie(UMF) din Romania se organizeaza concursuri de admitere --- nu exista niciuna fara concurs de admitere!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există o Facultate de medicină la care să fi admis/ă fără examen!
La toate se dă examen de admitere ( de obicei, din Chimie şi Biologie )!

Toate cele bune.

| analavinia a răspuns:

La toate facultatile de medicina dai examen de admitere, la care trebuie sa iei peste 7 ca fi admis.