| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, la facultate am voie sa lipsesc de la cursuri, ce patesc fata de a fi prezent ca pierd vreo 6 ore degeaba(2 pauza si 4 de curs).

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce te-ai mai dus la facultate?
Cursurile se recupereaza de la colegii de grup. Doar daca vrei sa termini facultatea.
Vezi ca trebuie sa fii prezent la examene.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de profesor. pe unii ii intereseaza prezenta la cursuri, pe altii nu

| dullcat a răspuns:

Unii profesori nu tin la prezenta dar altii tin enorm si te poti trezi cu restanta.Eu nu cred ca alea 4 ore de curs sunt degeaba.Iar in pauza de 2 ore poti merge undeva cu colegii, sa mancati ceva?

| johnnny123 a răspuns:

" în 1 Octombrie | SacuiuRobert926 a întrebat:
Salut, sunt in primul an de facultate, am o nelamirire, ce si cum trebuie sa invat pentru a lua examenele gen la fizica, mate si info. Nu vreau sa invat atata de multe teorii."

Deci practic tu nu vrei nici să înveți, nici să fii prezent. Și atunci ce cauți la facultate?

| mastadont a răspuns:

Depinde de profesor, interesează-te dacă prezența este obligatorie sau nu și care este numărul maxim de absențe cu care poți promova cursul.