| micmecanic a întrebat:

Salut lume. Am nevoie de ajutorul vostru și un mic sfat.
Vreau sa ma înscriu la agronomie la Iași, la ff dar nu știu cum se procedează pe viitor pentru o facultate ff. Cum dau examenele? Când trebuie sa fiu prezent? Pot sa nu fiu deloc? As vrea sa plec in străinătate dar sa fac și un ff in țara…cine îmi poate da explicații va rog sa mi le spuneti pe toate. Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Endita4689 a răspuns:

Aveam o colegă de camera în facultate la fără frecvență.
Prin februarie avea vreo trei săptămâni de cursuri și apoi examene.
Apoi prin iunie tot așa vreo trei - patru săptămâni de cursuri și apoi examene.
Examenele țin și ele vreo patru săptămâni.
Nu mai știu cum este acum.
Dar acum sunt multe cursuri care se fac online.
Interesează-te la secretariatul unei facultăți de stat.