| onlyforme a întrebat:

Salut ma numesc Ovidiu si a-si dorii putin parerile voastre.Deci eu vreau sa ma pun serios cu burta pe cartea vreau sa invat sa fac sit-uri ce imi recomandatii sa invat? Si daca putetii sa imi spunetii daca le gasesc in cartii ca vreau sa comand cateva ca sa am ce invata decat sa imi petrec timpu jucand cs sau toate prostiile mai bine fac ceva cu timpul asta deci ce imi recomandatii

Răspuns Câştigător
| cristi_8689 a răspuns:

Poi daca chiar vrei tu sa fii baiat silitor, poti sa te apuci mai intai de un pic de Html uramat de Css, o portie de Java script si nu in ultimul rand un Php
Carti sunt destule, dar sunt si tutoriale explicate pas cu pas, ramane la atitudinea ta de unde te vei informa.
Pentru inceput uite un tutorial cu tot ce trebuie sa stii despre Html http://www.tutorialehtml.com/
Daca iti va placea, iti recomand ca intr-un viitor sa inveti limbajul de programare java, cine stie poate vei fi un programator bun!

7 răspunsuri:
| adytzoi a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa inveti php si html...astea is cele mai folosite. Oricum este o initiativa laudabila.Succes

| weeds a răspuns:

OFFFFFFF, greu va fi! Trebuie sa renunti la multi, multi "i".

| keytao a răspuns:

Poti incepe invatind sa lucrezi cu html, aici gasesti notiuni de baza :
http://www.etutoriale.ro/articles/112/1/Tutorial-complet-HTML/
sau :
http://www.tutorialehtml.com/htmlt/intro.php
si un video :http://www.videotutorial.ro/? p=560

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai ovidiule, tu vrei sa te pui cu burta pe carte? eu ma puneam, cand ma duceam cu vaca, pe o brazda de aratura, si o puneam sub cap.cartea.cand ma trezeam stiam tot.eram un om cultivat. daca eram pe aratura.

| Anonnnnn a răspuns:

Iti recomand sa stingi calculatorul sau laptopul... ce ai

| onlyforme explică:

Va multumesc pentru ca mi-ati ajutat cel mai mult mi-a placut de cristi deoarece mi-a explicat nu prea imi plac tutorialele deoarece nu prea am timp sa intru pe pc mai bine la liceu in pauza iau cartea in mana si citesc decat sa ma duc sa fumez sau sa imi pierd timpul degeaba. Crinu eu invat dar de cand am inceput sa joc jocurile gen shooter am cam luat-o pe aratura.Ms de sfat

| cristi_8689 a răspuns:

Ma bucur ca te-am ajutat. Stima!