| RTDRomania a întrebat:

Salut ma puteti ajuta am de invatac ca sa trec la o clasa mai avansata(nu ca am ramas repetent)dar e o clasa pentru limbi straine si vreau sa trec la unele mai avansate dar nu mai am cheful ala care l-am avut la inceputul veri o fii si din cauza calduri, ajutati-ma plzzz.

Răspuns Câştigător
| Adrian76n a răspuns:

Cand inveti ceva ai 3 etape de trecut: 1 intelegerea- repeti si cauti sa intelegi...
2- apare luminarea dupa ce ti-ai format o idee despre ce este vorba.
si 3 TREI ESTE CEL MAI GREU - adica aici te lupti cu plictiseala pentru ca ai inteles despre ce este vorba si crezi ca-ti este de ajuns... cauta sa obtii mai mult de la tine, fa-ti niste fise de intrebari din cuprinsul lectiilor si nu te lasa pana nu raspunzi la toate intrebarile chiar si in somn cum se spune happy

2 răspunsuri:
| vaali13 a răspuns:

Nimeni nu te poate ajuta sa inveti mai mult decat te ajuti tu pe tine insuti, da-ti silinta, fii ambitios si perseverent, bafta

| akuajet a răspuns:

Relaxeazate 2-3 saptamani si in aceasta perioada nu te gandi la niciun examen happy
SPER CA TIAM FOST DE AJUTOR!