| Ben9648 a întrebat:

Salut,mă puteți ajuta să iau o decizie, este foarte importantă pentru mine. Stiu ca nu mai este așa mult timp să mă înscriu la politehnică dar sunt foarte indecis.As alege inginerie electrică,dar nu sunt stăpân pe mate și fizică.Ce părere aveți, aș face față sau nu? Chiar nu știu ce să fac.Am făcut liceul cu calificarea tehnician în automatizări

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca stii cum se gaseste "+" si "-" intr-o priza, atunci poti merge.

| Andreea17M a răspuns:

Daca stii cât de cât bazele a ceea ce vrei sa urmezi, zic sa te duci. Am un prieten care s-a dus la politehnica si nu știa gram de matematică, însă a fost nevoit sa o invete si uite ca a reusit sa treacă peste cei 4 ani. De făcut față, depinde de ambiția ta, daca ai ambitie si înveți, poți face fata

| LisaJulie a răspuns:

Uite acolo se face matematica și fizica la greu, deci mai bine încearcă sa faci rost de niște mediatori dacă chiar vrei acolo și nu esti sigur ca le stăpânești

| KovacsB a răspuns:

Stiu pe cineva chiar la inginerie electrica e anul 2, a zis ca majoritatea nu iau examenele in sesiune dar la restante trec toti oricum.
Ca sa-ti faci o idee.