| Sevilla a întrebat:

Media la purtare pentru poliție trebuie sa fie minim 9 adunat pe cei 4 ani de liceu sau pe fiecare an sa fie minim 9? Dau funda l!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de media generala la purtare a celor 4 ani de liceu, aceasta trebuie sa fie de cel putin 9. Nu se ia in considerare o medie semestriala sau anuala.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Redau textual: m) să fi obţinut la purtare, în perioada studiilor liceale, media de cel puţin 9.00, cu excepţia candidaţilor care au absolvit instituţii de învăţământ de nivel liceal în state membre ale Uniunii Europene în care nu se evaluează prin notă/punctaj/calificativ purtarea elevului.
Deci acolo nu spune ca pe an ci doar media. Ar trebui intrebat la inspectoratul teritorial de politie (cel din municipiul resedinta de judet). Eu cred ca este vorba de media scolaritatii. Uite aici de pe pagina lor: http://bit.ly/2wxd3jA

| lilianaadelina a răspuns:

Minim 9 pe fiecare an

Răspuns utilizator avertizat