| Alexandru_Dica_1990 a întrebat:

Nu știu ce profil sa aleg intre filologie, economie, și științe sociale. Îmi puteți spune voi detaliile și ce avantaje/dezavantaje am la fiecare?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Filologia are cel mai mare accent pe limbi straine si istorie
La stiinte sociale accentul e pe istorie si pe acele stiinte tip psihologie, economie, sociologie etc. si mai putin pe limbi straine.
La economie nu stiu dar oricum e un profil mai ciudat intrucat ai cu totul alte materii fata de ce se face la filo, stiinte sociale, mate-info etc. Cam tot orarul e diferit.