| anonim_4396 a întrebat:

Salut.O parere mai explicita despre profilul economic/contabilitate? Cat de greu e? ce materii se fac? din ce se da bacul? merita sa te duci(in cazul meu, vreau sa devin manager)

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Manager = director

Pentru a ocupa un post de director, de regula, ti se va cere facultate, preferabil de management si cunostinte economice + experienta in a conduce /organiza echipe de oameni.

La profil economic se va invata functionarea conturilor contabile, gestiune, principii de organizare economica, notiuni legislative de baza aferente etc.

Daca ai logica buna, stii bine aritmetica si algebra de baza atunci nu va fi greu.