| ArchWord a întrebat:

Pe moment sunt la profilul economic si as vrea sa ma transfer la jumatatea anului la profil de stiinte sociale. Dau diferenta la latina? Nu stiu nicio boaba. Profesorii pe care i am avut in gimnaziu ( de latina sau romana ) au hotarat ca nu e important sa ne predea asa ceva. Nu ma simt bine in liceul acesta iar la acela la care vreau sa merg mai sunt alti 3 colegi. Stiu ca am facut o greseala venind la acest profil si chiar am ramas dezamagit... sad

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile se fac la inceput de an scolar!
Daca doresti un asemenea transfer, pune mana si invata anul asta latina, ca sa fii capabil sa dai diferentele la inceputul anului scolar urmator si sa te poti transfera.

| ArchWord explică (pentru Violleta2022):

Daca ar fi sa invat latina, din ce clasa? A 8-a, a 9-a? Si de unde?

| ArchWord explică (pentru Violleta2022):

De unde as putea sa iau lectii si din ce clasa? A 8 a sau a 9 a?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ArchWord):

Asta intrebi la liceul unde doresti sa te transferi!

5 răspunsuri:
| lilianaadelina a răspuns:

Da,vei da diferenta la latina

| Ist a răspuns:

Nu!
doar pt.filo se da la latina
La socio nu!