| petop a întrebat:

Poate cineva să-mi spună numărul de ore din fiecare materie de la mate-info respectiv de la știinte ale naturii ik clasa a 9-a? Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune!

| AC4S4 a răspuns:

Salut!

Aceste profile au orar la fel :
4 ore Mate
4 ore Romana
3 Ore Fizica
2 Ore Biologie
2 Ore Chimie
1 Ora Informatica
2 Ore TIC
1 Ora Religie*
1 Ora Geografie
1 Ora Istorie
2 Ore Sport
1 Ora Logica
0.5 Muzica
0.5 Desen
2 Ore Limba1
2 Ore Limba2
1 Ora Dirigentie

**In total 30 de ore**

Aceste orare se pot schimba, daca liceul are intensiv o limba, sau informatica(doar la mate-info). Daca este intensiv o limba, pot fi 4-5 ore din acea limba, daca este intensiv informatica, 4 ore de informatica.

| WhiteLife a răspuns:

Cred ca orarul poate depinde și de la școală la școală, dar eu, la mate-info intensiv engleza am avut în clasa a 9-a (acum 2 ani) 1 ora de info, 4 de mate, 4 de engleză, 3 de fizică, 2 de chimie, 2 de bio, 2 de franceza/germana, 2 de TIC, 4 de română, 2 de sport și cate una de istorie, geografie, religie, muzica, desen, logica și dirigenție. La biochimie nu știu să-ți spun exact, dar am avut acolo o prietena și în mare parte e cam la fel. Diferența se vede de-abia dintr-a 11-a.