| Stark73738 a întrebat:

Salut! Pot intra la vreo universitate din România cu testul GED, dacă sunt cetățean al R. Moldova?
Detalii:
Nu am terminat liceul în R. Moldova, am făcut doar 11 clase.
Acum muncesc de acasă și aș vrea să trec testul GED în România și apoi să intru la Universitatea Politehnica din Timișoara, la informatică, studii la distanță.
Este oare posibil?
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu ai bacalaureatul luat, nu intri la nicio facultate în România.

| blackann a răspuns:

Suni la secretariatul facultatii unde vrei sa te inscrii si intrebi!
fiecare facultate are propriile reguli si cerinte, de unde am putea sti noi?