| Anonim298393 a întrebat:

Salut, pot rămâne repetent dacă am fost scris într-un caiet pentru copii rai sau ceva de genu? Am încheiat media și la purtate am avut 10 am predat manualele și dacă nu ce e cu acel caiet? Care e faza cu el?

4 răspunsuri:
| Anjaa a răspuns:

Stai liniștit, nu ai rămas repetent.
Caietul în care ai fost scris este de obicei utilizat de dirigintele clasei (sau de profesorul învățător) pentru a putea monitoriza comportamentul elevilor în timpul altor ore de curs/ pauze. Dacă ai fost scris în acel caiet înseamnă că ai deranjat cu ceva un profesor sau ai avut un comportament nepotrivit în timp ce erai la școală. Totuși nu ai de ce să îți faci griji, pentru că din moment ce ai avut media 10 la purtare înseamnă că nu ai făcut nimic grav, iar dirigintele a trecut cu vederea faptul că ai fost notat în acel caiet. Nimeni nu poate rămâne repetent din cauză că a fost notat într-un caiet, iar dacă cineva rămâne repetent este din cauză că a avut o medie mai mică de 5 la una dintre materii.
Așa că bucura-te de vacanță și nu ar fi rău să încerci să îți schimbi comportamentul pentru anul școlar următor, ca să nu mai ai probleme de acest gen.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cum sa mai ramai repetent cand anul scolar s-a incheiat de aproape 2 luni, la fel si mediile anuale.
Nu are importanta ce s-a scris in vreun vaiet, importanta este media inscrisa in catalog.

| Ioana06i a răspuns:

Bună!
Atât timp cât media la purtare este 10 și nu ai fost anunțat ca ai rămas, nu. Nu ai rămas repetent. Cum s-a scris în comentariul anterior, într-un caiet pentru "copii răi ", nu are importanță ce s-a scris. Orice profesor poate nota in acel caiet la nervi, dar asta nu înseamnă ca ai rămâne cu adevărat repetent. Nu sunt motive de îngrijorare. Și chiar de era asa, trebuia sa fii anunțat atunci când s-a sfârșit anul școlar. Acum au trecut aproape 2 luni. Trebuie sa te pregătești de noul an școlar. Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Faza e ca să te sperie.