| Andrwlu999 a întrebat:

Salut prieteni, am o întrebare ce mă tot frământă, de câteva zile există vânători de fantome așa numiți "Ghost hunter " adică pe net găsesc tot felul de arme de Ghost hunter dar în realitate exista fantome?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, exista.
La fel cum unii pescuiesc din vana de la baie.

| Simpatic a răspuns:

Spalati pe creier exista in orice tara si in orice domeniu, unii vorbesc cu Lucifer si il vad de exemplu dar doar in mintea lor.
Acesti Ghost hunter sunt si ei din categoria celor de mai sus, au timp si bani de pierdut.
Inuiesc ca ideea moderna de a vana fantome a plecat de la filmul cult Ghostbusters (1984)
Nu exista fantome!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da. Și zâna măseluță mai merge in misiuni cu ei

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu cred ca exista, cel putin nu asa cum au fost reprezentate tot de catre oameni.Dar tu crezi ce vrei, atat timp cat nu iti pui viata in pericol.

| Motisor a răspuns:

Nu există fantome în sensul sufletului unui om mort care zboară pe unde apucă. Moartea este atunci când o ființă vie încetează să mai aibă viață. Dacă te-ai face fantomă după ce mori înseamă că tot în viața ai fi, și acești ghost hunters ar fi criminali care omoară oameni vii în formă de fantomă. Nu are logică. Supernatural există, adică există lucruri pe care noi ca oameni nu le înțelegem și acest supranatural este înafara percepției noastre. De exemplu Dumnezeu, El a creat tot ce noi putem vedea, dar El este înafara creației, nu este tot una cu creația. Noi putem să îl percepem pe Dumnezeu numai dacă El vrea să se arate nouă, că atunci când a venit Domnul Isus în trup de om.

| intangibilul a răspuns:

Există, da. Fenomenul nu este însă dovedit științific. Este un hobby pentru amatorii de senzații.