| micmecanic a întrebat:

Salut prieteni. Ce părere aveți despre etalarea tarot? Aparține de vrăjitorie sau ghicire? Sunt ceva vrăji, farmece? Ce pot pati dacă vreau sa încerc sa mi. Se ghicească? E poate pura înșelătorie? Ah și da, e păcat sa vrei sa ți se ghicească in cartile de tarot? Tot am auzit multă lume ca folosește, as vrea sa încerc și eu dar mi e frica oarecum, cu toate ca as încerca sa văd dacă chiar așa este, fără sa mi dau drumul la gura sa-i spun ceva despre mine. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alegerea îți aparține, dar înainte de a merge la o ghicitoare de genul, îți recomand să citești:
https://www.resursecrestine.ro/......vrajitorie

| newaccountbye a răspuns:

La Deuteronom 18, 7-14, scrie: „După ce vei intra în țara pe care ți-o dă Domnul Dumnezeul tău, să nu te înveți să faci urâciunile neamurilor acelora. Să nu fie la tine nimeni care să aibă meșteșugul de ghicitor, de ghicitor în stele, de vestitor al viitorului, de vrăjitor, de descântător; nimeni care să întrebe pe cei ce cheamă duhurile sau dau cu ghiocul, nimeni care să întrebe pe morți. Căci oricine face aceste lucruri este o urâciune înaintea Domnului; și din pricina acestor lucruri va izgoni Domnul Dumnezeul tău pe aceste neamuri dinaintea ta. Tu să te ții în totul totului tot numai de Domnul Dumnezeul tău. Căci neamurile acelea pe care le vei izgoni, ascultă de cei ce citesc în stele și de ghicitori; dar ție, Domnul Dumnezeul tău, nu-ți îngăduie lucrul acesta."

La Levitic 19, 25-31 citim: „Să nu ghiciți după vârcolaci, nici după nori. Să nu văduceți la ceice cheamă duhurile morților, nici la vrăjitori; să nu-i întrebați, ca să nu vă spurcați cu ei. Eu sunt Domnul Dumnezeul vostru."

SUNT DOAR NIȘTE PROSTII! Nu te încurca cu așa ceva! Îți spun din propria experiența. Deci, probabil ai mai auzit de Bongo (maimuța aia la care dai sms și brusc îți ghicește viitorul). Ei bine, de curiozitate i-am dat mesaj cu numele și prenumele meu și alte detalii despre mine și am vrut să spuna ceva despre viitorul meu. Eu sunt fată și pur și simplu a crezut că sunt băiat. Așa m-a făcut de 100 de lei. Nimeni nu-ți știe viitorul in afara de Dumnezeu! Urmează calea Lui si nu vei regreta!