| BruteForceFTW a întrebat:

Salut, probele scrise pentru BAC se dau in liceul de unde provii sau te repartizeaza la altul? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Fiecare inspectorat judetean decide care sunt centrele de examen in fiecare an pentru orasele din respectivul judet. Daca liceul tau este centru de examen anul acesta, atunci ramai la liceul tau. Daca nu este centru de examen, atunci te uiti pe lista unde este repartizat liceul tau.

Ca sa stii 100% unde esti repartizat, intra pe site-ul inspectoratului din judetul tau ca sigur este acolo lista.
http://ismb.edu.ro/index.php/en/bac (pentru Bucuresti)

Daca nu gasesti, intreaba pe colegi, pe directoare, diriginta.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intreabă la școală care e centrul tău de examen. S-ar putea să rămâi la propria ta școală.

| anamariarot a răspuns:

Singurul răspuns bun e cel dat de sierra1. Poți rămâne la liceul tău, dar poți fi și repartizat la altul dacă la propriul liceu nu e centru de examen.

| sierra1 a răspuns (pentru anamariarot):

Să trăiți! bine!

| Elena9328 a răspuns:

Te repartizează.

| Anon31241212 a răspuns:

In liceul in care esti se dau. Te repartizeaza in el dupa nume. Nu mergi la niciun alt liceu. Asta se intampla doar daca nu iei prima sesiune.