| razvan1558 a întrebat:

S-a schimbat tabla la scoala si e de aia cu marker, si a trebuit sa cumpar unul si scrie permanent pe el daca scriu pe tabla se mai duce?laughing

Răspuns Câştigător
| Uxellodunon a răspuns:

Se duce, dar trebuie sa aplici un solvent organic (terepentina, benzina, sau chiar spirt, si daca esti roman adevarat foloseste palinca)
Dupa aia freci bine pana se ia, dar e posibil sa imprastii culoare pe toata tabla
Markerele de tabla sunt facute astfel incat aplica mai intai un alcool si peste alcool sta pigmentul, si astfel se poate sterge cu buretele.
Markerul permanent nu are trucul asta si ca sa se ia trebuie sa adaugi tu solvent.

7 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Normal rolling on the floor

| DaniTDCI a răspuns:

Pai daca scrie pe marker permanent, de la ce vine permanent? gandeste putin...

Răspuns utilizator avertizat
| Anonymus9 a răspuns:

Nu, nu se mai duce. Cel mai probabil o sa platesti alta tabla daca o sa scrii cu markerul permanent

| razvan1558 explică:

Pe care sa il cred?

Răspuns utilizator avertizat
| CristinaMaria301 a răspuns:

Trebuie sa freci mult la ea dar se sterge intr-un final rolling on the floor))