| BiersackAndrew a întrebat:

Salut, se pare ca am rămas corigent în toamna la mate, la toate materiile am avut note peste 7, dar la mate sub 5... Oricum, nu stiu la ce sa ma aștept când o sa dau maine corigenta, am auzit ca toți trec în toamna, nu lasă pe nimeni. Eu tot varza sunt la mate, asa ca imi e putin frica laughing Oricum, nu cred ca te lasa in toamna.
Voi ce credeți?

2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

În general profesorii trec elevii în toamnă deoarece, celor mai mulţi dintre ei nu le convine să li se ia din salariu.
Depinde de profesor, că dacă e unul cu idei fixe şi vrea să-ţi facă vreo figură urâtă, nu te va trece.
Dar dacă e mai indulgent şi a vrut să te motiveze să înveţi mai mult, probabil te va trece.
Fie ce va fi.
Ideea este că va trebui să te pui serios pe învăţat dacă vrei să ajungi la nivelul colegilor şi să nu mai fii în aşa situaţii.

Mult succes!

| BiersackAndrew explică (pentru Hydrangeaceae):

Probabil, tipu' a lăsat aproape toată clasahee hee