| Ge5643 a întrebat:

Salut!
Se poate pierde anul scolar daca nu reusesc sa ma transfer la un alt liceu?
Sunt la sportiv si am media 5 la practica deci sunt obligat sa ma transfer la alt profil dar diriginta spune ca trebuie sa caut un alt liceu pentru ca unde invat acum nu sunt locuri.
Am tot cautat un alt liceu si am primit acelasi raspund sau unde sunt locuri mi-au spus in fata ca nu accepta de la sportiv fiind nivelul de pregatire mic.
A mai fost cineva in situatia asta?
Ce este de facut pe mai departe?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ramai unde esti, ca-s obligati sa te tina pana termini clasa a X-a, iar in mijlocul anului scolar nu se pot face transferuri.

Pune mana serios pe carte si invata, sa nu ramai corijent sau repetent, ca nu te mai poti transfera nicaieri.