| Sevilla a întrebat:

se pun absente in sambetele cand va trebui sa recuperam orele din 2, 3 mai? happy
D-au funda!

12 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Mai curand cred ca nu se vor pune, dar profesorii iti pot purta ranchiuna pentru faptul ca ei vin sambata la scoala si tu nu mergi...mai bine te duci si faci act de prezenta, oricum se va pleca devreme.Numai bine.happy

| andrei1237 a răspuns:

Normal ele sunt catalogate ca zile de scoala.

Răspuns utilizator avertizat
| zHeArTz a răspuns:

Teoretic da, practic... nu laughing.
Nu o sa puna nimeni, trust mewinking.

Răspuns utilizator avertizat
| FkThRz a răspuns:

In mod normal da, se vor pune absente deoarece zilele de week-end in care trebuie sa recuperam se vor lua in considerare ca doua zile normale din timpul saptamanii. Parerea mea e ca mai bine nu ne mai dadeau vacanta aceea de o saptamana... Ne-au dat cu o mana si acum ne iau cu doua.

| teodora200004 a răspuns:

Da... se pun absentele, deoarece, se fac ore, se dau teste, se pun si note....adica doar teoretic e sambata rolling on the floor) Si daca chiar ai o treaba importanta trebuie sa scrie un parinte de-al tau o scutire, adica sa scrie ca "subsemnatul[numele parintelui] vreau ca sa il/o invoiti pe fiul/fiica mea din motive personale pe data de 20 aprilie [sau 2 mai dar nu stiu daca sa scrii 20 aprilie sau 2 mai ) ] Sper ca te-am ajutatwinking

| Flori28 a răspuns:

Da se pun pentru ca mi-a spus doamna mie

| florydyana a răspuns:

Da.

| LATO666 a răspuns:

Da se pun insa daca ai o treaba importanta poti sa te invoiesti.

| darius148 a răspuns:

Da,asa cred.

| CristinaȘiÎncăCeva a răspuns:

Da, se pun. Dar eu nu vin... Mă prefac că-s bolnavă.