| DeathAngel1 a întrebat:

Salut spuneti-mi si mie cateva expresii pentru inceput de ora la engleza
sa fie si traduse

ex : ce ati avut de pregatit pentru azi si raspunsul; cine e elevul de servici si raspunsul; cine lipseste? nu lipseste nimeni lipseste cutare

Răspuns Câştigător
| Bogdy997 a răspuns:

What have you prepared for today?/Who's on duty today? Raspuns: I am on duty today(eu sunt de serviciu). sau X is on duty today.
Who's absent? Raspuns: We have no absents. sau The absents are: si ii insiri.
Le-am spus in ordinea in care ai dat tu exemplele.
Ar mai fi :How's the weather like today?(cum este vremea) Raspuns: It's shiny(soare)/rainy(ploios)/cloudy(noros)/cold(rece)/hot(cald) etc.