| 1234124 a întrebat:

Stie cineva de unde pot invata sa traduc din limba romana in limba latina?
Exclus google translate si alte surse de genul, ma refer la a INVATA sa traduci singur!

5 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Prima data trebuie sa inveti limba latina. Apoi, traducerea va fi usoara, fara nici un site. Dar daca nu cunosti latina, nimic nu te poate ajuta.

| 1234124 explică (pentru Demidol):

Si de unde o invat daca e cum spui tu?

| Demidol a răspuns (pentru 1234124):

Daca nu o faci la scoala (se face in unele licee), iti cumperi manuale. Eventual si cu ajutorul unui profesor de limba latina.

| 1234124 explică (pentru Demidol):

Pai si daca profesorul de latina e groaznic si din cauza asta intreb? ce e de facut?

| Demidol a răspuns (pentru 1234124):

Mda, toti profesorii sunt "groaznici" pentru elevii care nu invata.