| ionut1828383 a întrebat:

Stiti bine ca astăzi s-a dat evaluarea nationala la romana. Am o întrebare. La subiectul 2 B se cerea o compunere in care sa relatez o întâmplare dintr-o sărbătoare. Eu am ales sa zic de una legata de Crăciun... Doar ca ma framanta ideea ca am uitat sa precizez ca fapta s-a petrecut in ziua de crăciun... Oare mi-o puncta evaluatorul daca nu am zis? Ma macina treaba asta. Multumesc mult.

4 răspunsuri:
| mia100خوبصورت a răspuns:

S-ar putea sa iti scada pentru ca nu ai respectat cerinta. Ai precizat doua elemente ale contextului spatio-temporal?

| ionut1828383 explică:

Da... SI am respectat si limita impus de cuvinte.

| maria6 a răspuns:

Rezulta din context ca actiunea se petrece de Craciun?

| ionut1828383 explică:

Sincer, nu cred. In preajma Craciunului... :