| TheThingThatShouldNotBe a întrebat:

Salut, stiti cumva la facultate cum functioneaza programul Erasmus?
As vrea sa aplic si eu anul viitor, doar ca voi fi in anul 3 (an final). Intrebarea mea e, mai pot aplica sau nu mai am voie din cauza ca trebuie sa lucrez la lucrarea de licenta?
Sau anul petrecut cu Erasmus e un an bonus si doar dupa ce ma intorc incep anul 3?

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Trebuie sa ai bacul in tara in care doresti sa emigrezi. Daca doresti sa pleci in Suedia spre ex,inveti suedeza la nivel mediu-avansat, istoria, arta si geografia Suediei. Dai bacul lor si, in functie de rezultate, cei de la minister vor decide daca poti aplica sau nu pentru bursa. Mai multe nu as sti sa spun. Intereseaza-te pe Edu.ro! funda? multumesc oricum! succes!