| Dornnaa234 a întrebat:

Salut, stiu ca anul acesta scaderea notei la purtare cu 1 punct se face odata cu 20 absente nemotivate, intrebarea mea este : se aplica pentru toate liceele sau unele licee au politica lor, si poate sa scada la 10 absente nemotivate, de exemplu.
Mersi!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de un ordin al ME, cu prevederi imperative privind scaderea mediei anuale la purtare din cauza absentelor nemotivate si acesta trebuie respectat de toate liceele, nu pot avea alte prevederi, respectiv un numar mai mic sau mai mare de absente pentru scaderea unui punct din media la purtare.

1 răspuns: