| kieonami0999 a întrebat:

Salut! Sunt băiat și aș dori să dau la Facultatea de Litere, dar vreau să cer și părerea voastră. Poate sunt persoane pe aici care au mai întâlnit persoane apropiate care fac parte din domeniu. Nu știu ce se întâmplă la facultate și care e diferența dintre ceea ce înveți până în ultimul an de liceu și ceea ce înveți la facultate, dar știu că e o diferență majoră între materii. Ar fi mai indicat să urmez Pedagogia învățământului primar și preșcolar sau să merg pe română-franceză? Voi ce ați alege? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| tedi23ptv a răspuns:

In primul rand sunt multe femei la facultate la litere o sa iti placa
in al doilea rand naspa facultate

| DanyAug22 a răspuns:

Tu faci ceea ce simti ca iti place si iti doresti cu adevarat! La facultatea de litere o sa studiezi foarte multa literatura, daca vrei sa faci romana-franceza, o sa ai ore in limba franceza. Daca iti place aceasta parte, a literaturii, atunci nu mai sta pe ganduri. Pedagogia învățământului primar si prescolar o poti urma in paralele cu facultatea, este un program inclus in facultate. Nu trebuie sa il faci separat.