| denisadrianghe2009 a întrebat:

Salut, sunt clasa 9 pe Turism și Alimentație la liceul Economic din Tulcea și as vrea sa ma transfer pe economie, as dori sa știu ce trebuie sa fac.
Mulțumesc

1 răspuns:
| alexxserb a răspuns:

Salut! Pentru a te transfera pe economie, urmează acești pași Contactează secretariatul liceului: Informează-i despre intenția ta de a te transfera pe secția de economie și întreabă despre procedura specifică. Verifică cerințele: Asigură-te că îndeplinești cerințele pentru transferul pe secția de economie, cum ar fi media generală și alte condiții.Completează documentele necesare: Completează cererile și documentele solicitate pentru transfer.
Obține acordul: Așteaptă aprobarea transferului de la conducerea liceului și, dacă este necesar, de la inspectoratul școlar.Verifică și termenele limită pentru a te asigura că toate cerințele sunt îndeplinite la timp.