| reddot a întrebat:

Sunt clasa a 10-a la Stiinte Sociale. Trebuie sa-mi aleg optiunile pentru clasa a 11-a in saptamana ce urmeaza, dar nu-s hotarata la ce facultate sa merg.Nu as vrea ca in a 11-a sau a 12-a sa-mi para rau ca nu mi-am luat un anumit optional.Initial am vrut la psihologie dar am renunat la idee, avand in vedere ca in Romania, ca si psiholog nu as castiga foarte bine. Ce ma sfatuiti?

2 răspunsuri:
| BlackRose95 a răspuns:

Ia engleza. Asta chiar e folositoare, daca vrei sa pleci din tara (atat in vacante, cat si sa te muti acolo) + unele locuri de munca. Sau ai putea astepta sa vezi ce parere au si colegii tai si sa alegeti impreuna. Oricum daca doar tu alegi un optional, din toata clasa, nu il vei avea.

| reddot explică (pentru BlackRose95):

La engleza vrem mai multi din clasa si la istorie.
la celelalte nu ma pot hotari.
p.s. Multumesc! :*